Jak vybrat rychlovarnou konvici

Varných konvic je na trhu velké množství, takže vám při koupi vyvstane nejedna otázka. Jsou vyrobeny převážně z oceli, železa, hliníku, ale i v kombinaci plastu a kovu. Pro nejnáročnější uživatele je použita ušlechtilá ocel vyšší třídy nebo dokonce stříbro. Nižší kvalitu představuje jednoduchý hliník. Nápadů a nových vzorů konvic je stále více a více.

Součásti rychlovarné konvice

filament_in_an_electric_kettleElektrické části konvice zahrnují topný prvek, termostat, přepínač, element na šňůru a zástrčku. Než se konvice dostane k uživateli, je pečlivě kontrolována. Schvalují se elektrické komponenty, ale zkoumají se také vady typu barvy, případných škrábanců, atd. Každá rychlovarná konvice je zapojena, dána do provozu a až poté zabalena. Údaje o výrobě a prodeji by vám tak neměly zůstat utajeny.

Var, hlučnost, tíha

Všechny rychlovarné konvice mají jedno společné, uvaří vodu, ale ne každá stejně rychle. Rychlost varu je celkem zásadní. Stejně tak i hlučnost. Pokud bude konvice vařit vodu hlasitostí elektrické vrtačky, nebudete jí mít rádi. Dále manipulace s konvicí – těžká konvice na každodenní používání vás bude dráždit. Když bude těžká sama o sobě, představte si tu tíhu, když do ní nalijete vodu. Rukojeť by měla vaší ruku udržet dál od par a měla by být pohodlná do ruky.

27395572156_1d8742abe3_b

Levnější konvice má méně funkcí, než rychlovarné konvice prémiových značek, kde se dá nastavit i teplota ohřevu vody. Samozřejmě platíte i za design včetně lesklé ušlechtilé oceli či jiného kovu.

Přijde s konvicí úspora energie?

electric-kettle-413744_960_720Existují varianty eko konvic, které jsou skutečně úsporné. Rozhodně „nežerou“ tolik, co lednice nebo myčka na nádobí. Nevařte více vody, než je nutné, to v závěru také ušetří peníze. Výbornou variantou je koupit si domácí spotřebiče ve stejné kvalitě a značce. Kuchyň poté působí kompaktním dojmem. Proč tedy nemít i stejný toustovač, atd.?

Díky tomu, že se začalo vyrábět spoustu nových čajů, stoupla i prodejnost čajovarů, ale to nic nemění na tom, že rychlovarná konvice je pro ohřev vody nepostradatelná.